Diabetes a já

Přeskočit na hlavní navigaci

Bydlení pro dlouhodobě nemocné

Vydáno: 30.06.2012 08:45

Sanatorium MUDr. Jaroslava Bílka bylo založeno v roce 1999 a naleznete jej v Trutnově vedle zdravotnické školy.

související témata: Sociální a finanční poradna Od 55 let

práce pro OZP

dsc0319.jpg

V minulých článcích jste si mohli přečíst o domovech seniorů v Malé Čermné a v Přepychách. V tomto článku vám přinášíme informace o Sanatoriu MUDr. Jaroslava Bílka v Trutnově.

Sanatorium poskytuje lůžkovou, ošetřovatelskou, rehabilitační péči a sociální lůžka. Léčebna je především určena pacientům překládaným z akutního lůžka nemocnice, u kterých byla stanovena diagnóza a odezněla akutní fáze onemocnění, a kteří potřebují následnou, komplexní ošetřovatelskou, rehabilitační a psychosociální péči. Na základě lékařského doporučení jsou i přímo z domova přijímáni pacienti vyžadující podobný charakter péče, zejména pacienti se současným výskytem několika chorob vylučujících zvládnutí ošetřovatelské péče v domácím prostředí.

V případě, že je léčba indikována lékařem, pobyt v léčebně hradí zdravotní pojišťovna. Běžná délka léčebného pobytu trvá 3 měsíce. Prodloužení léčby je možné po odůvodnění zdravotního stavu pacienta zdravotní pojišťovně a po schválení další léčby revizním lékařem zdravotní pojišťovny.

V Sanatoriu MUDr. Jaroslava Bílka nabízí 2- 4 lůžkové pokoje pro pacienty se samostatným sociálním zařízením. Je zde poskytována celodenní ošetřovatelská péče, včetně rehabilitační péče.

dsc0307.jpg

Dále je zde také poskytována služba krátkodobého ubytování seniora pro rodiny, které trvale pečují o svého příbuzného a potřebují si odpočinout nebo se o něj nemohou starat z jiného důvodu. Tento typ péče je třeba objednat cca 14 předem, ve výjimečných případech lze tento požadavek řešit individuálně po dohodě s vedením zařízení.

Součástí domova je také centrum pro léčbu chronických ran, v rámci něhož jsou poskytovány nejen ošetřovatelské, ale i poradenské služby pro chronické defekty-dekubity, bércové vředy.

Další informace o Sanatoriu MUDr. Jaroslava Bílka a potřebné kontakty naleznete na www.bilkovosanatorium.cz.

Průměrné hodnocení 82%
1 z 5 2 z 5 3 z 5 4 z 5 5 z 5
Hodnotilo 62 čtenářů.
Ohodnoťte článek
1 z 5 2 z 5 3 z 5 4 z 5 5 z 5

Napište svůj názor

Poslední příspěvky:

pokoje
Podle fotky tam jsou docela krásně barevné pokoje, je to fajn, že tam nemají jen bílé stěny.
9. 10. 2012 17:49:44vobo62
všem
starým lidičkám přeji, aby se do takové léčebny dostali a bylo o ně postaráno.
9. 7. 2012 22:17:39kapkamore
Vstup do diskuse
NovinkyOdeslat
Přihlášení

Nejste-li dosud registrovaným uživatelem, můžete se zaregistrovat zde.

Přihlásit
Testování
Registrovat Přihlásit
Anketa

Vítáte připravovaný monitoring diabetiků?

Národní diabetický registr začne od příštího roku sledovat situaci u obou typů diabetu. Získané informace pomohou vytvořit komplexní pohled na léčbu diabetu v Česku a zároveň pomohou stanovit priority v rozvoji léčby.

portál práce pro OZP